روانشناسی رنگ به کودکان

ساخت وبلاگ
چکیده : آموزش رنگ و روانشناسی كودك‌تان به وسیله ی آن بازي‌‌هاي رنگي ترتيب دهيدروش ديگر اين است ك... با عنوان : روانشناسی رنگ به کودکان بخوانید :
آموزش رنگ و روانشناسی كودك‌تان به وسیله ی آن 

بازي‌‌هاي رنگي ترتيب دهيد

روش ديگر اين است كه با كودك بازي‌‌هاي رنگي ترتيب دهيد. مثلا از او بخواهيد ‌بالش‌ها و كوسن‌‌هاي همرنگ را روي هم قرار ‌داده يا همين كار را با لوگو‌ها انجام دهد. مي‌توانيد يك سالاد رنگي در بشقاب ناهارش بريزيد و از او بخواهيد با خوردن هر يك از تكه‌ها، رنگ هر كدام را هم تو‌ضيح دهد. در مهد كودك مي‌توان براي تشخيص رنگ‌ها بين كودك مسابقه گذاشت و در اين فرصت رنگ‌ها را به آنها آموزش داد.

با كودك‌تان درباره رنگ‌ها در زندگي روزمره صحبت كنيد

كار سختي نيست. در طول روز نقش رنگ‌ها در زندگي ما بسيار زياد است. مثلا از كودك‌تان بپرسيد ‌بلوز قرمزش را دوست دارد بپوشد ‌يا آبي را يا بپرسيد چراغ راهنمايي الان چه رنگي است ‌يا بپرسيد جوراب مامان ‌يا توپ خودش چه رنگي است. اينها همه فرصتي مخصوص تمرين تشخيص رنگ‌ها براي كودك شما است و او ياد مي‌گيرد ‌در خيابان به رنگ‌هاي پيرامونش توجه بيشتري داشته باشد.

در خيابان رنگ‌ها را با كودكتان تمرين كنيد

وقتي كودك‌تان را به پارك مي‌بريد، همراه او به خريد مي‌رويد ‌يا او را به بانك مي‌بريد، رنگ‌‌هاي اطراف را از او بپرسيد. مثلا بپرسيد ‌رنگ سيب‌‌هاي ميوه‌فروشي چه رنگي است يا پول‌ها چه رنگي است ‌يا رنگ وسايل بازي پارك چه رنگي است. كودك ياد مي‌گيرد به‌ به‌رنگ‌‌هاي اطراف خودش توجه كند و پس از اين مرحله مي‌توانيد به او آموزش دهيد كه هر يك از رنگ‌ها در خيابان و جامعه چه معنايي دارند، مثلا رنگ قرمز نشانه خطر است. آموزش اين مرحله را به سنين بالاتر موكول كنيد، سنيني كه كودك به رنگ‌ها اشراف كامل دارد و مي‌تواند كاربرد رنگ‌ها در جامعه و علايم را درك كند.


برچسب‌ها: کودک, رنگ آمیزی, روانشناسی, رنگ

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۲ساعت 15:46&nbsp توسط Fox  | 

روانشناسی,...
نویسنده : بازدید : 13 تاريخ : دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت: 20:36