نکات مهم درباره شکستگی استخوان در کودکان

ساخت وبلاگ
چکیده : پزشک در موارد شکستگی استخوان برای کودک چه کاری انجام می دهد ؟ برای درمان استخوان شکسته ... با عنوان : نکات مهم درباره شکستگی استخوان در کودکان بخوانید :

پزشک در موارد شکستگی استخوان برای کودک چه کاری انجام می دهد ؟

برای درمان استخوان شکسته در کودکان، ابتدا پزشک باید بداند که شکستگی از چه نوعی است. به همین دلیل اول باید از ناحیه آسیب دیده عکسبرداری شود. اشعه ایکس به پزشک کمک می کند تا استخوان شکسته را شناسایی کرده و نحوه درمان آن را مشخص کند. پس از آنکه استخوان جا انداخته شد، مرحله متداول بعدی گچ گرفتن است. گچ گرفتن شامل بانداژ خاصی می شود که استخوان را از یک تا دو ماه ثابت نگه می دارد تا شکستگی جوش بخورد. این بانداژ در گچ خیسانده می شود تا تبدیل به پوسته سختی شود و مدتی طولانی دوام داشته باشد.

در مواقع شکستگی استخوان کودکان چکار کنیم? 

بعضی از قالب هایی که برای ثابت نگه داشتن استخوان در کودکان  در موارد شکستگی استخوان در کودکان استفاده می شوند از جنس پلاستیک یا فایبرگلاس هستند و حتی بعضی از آنها ضدآب هستند و می توانید با آنها شنا کنید. برای بچه ها از رنگ ها و طرح های شاد هم استفاده می شود. در شکستگی استخوان های بزرگ یا شکستگی های متعدد یک استخوان، پزشک ممکن است میله فلزی در استخوان جایگذاری کند تا آن را ثابت نگه دارد. در این عمل فرد را بیهوش می کنند تا هیچ دردی حس نکند. پس از بهبود شکستگی، این میله ها را درمی آورند.

درمان شکستگی استخوان در کودکان

منبع:

شکستگی استخوان کودکان


برچسب‌ها: کودک, خانواده, شکستگی استخوان, توصیه های پزشکی

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۲ساعت 13:48&nbsp توسط Fox  | 

استخوان,...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت: 20:36