ایمن سازی فضای بازی کودکان

ساخت وبلاگ

ایمن سازی فضای بازی کودکان

ایمنی کودک مهم ترین مسئله و ایمن سازی محیط های عمومی شهری از جمله محیط های زیبا و فوق العاده ای هستند که کودکان به طور ویژه  و سایر افراد به طور عام با آن در ا رتباط می باشند، از طرف  دیگر فضای سبز و زمین های بازی در شهرها موجب به وجود آمدن  بسترهای مشارکتی میان کودکان و دیگر گروه های سنی در جامعه شده اند  شود، پس  ایمن ساختن  زمین های بازی و پارک ها ضروری است. شهر زاهدان و یا سمنان و یا یزد به دلیل شرایط اقلیمی گرم و خشک با کمبود فضای سبز و در نتیجه زمین بازی برای کودکان مواجه می باشد که باید پیگیری شود.

اما یکسری نکات ضروری برای ایمنی کودکان وجود دارد که  باید به آنها توجه داشت از جمله بعضی از زمین های بازی دارای سطوحی هستند که میله های فلزی آن را احاطه کرده است و اغلب این میله ها با فواصلی در کنار هم قرار گرفته اند . این مکان ها برای سر و یا پای کودکانمان خطرناک است . فضای بین میله ها نباید بیش از حد زیاد باشد که سر کودکان درحین بازی در آن گیر کند و گرفتار شود و یا بیش از حد کوچک باشد که پایشان در بین آن گیر کند. بنابراین میله های فلزی،   یا باید با فاصله نسبتا زیاد از هم و یا بسیار نزدیک به هم قرار بگیرند.

لوازم و تجهیزاتی که به صورت محکم به زمین متصل نشده باشند ، ایمنی مکان بازی کودک را کاهش می دهد مانند دستگیره ها، نرده ها، پله سرسره ها ، نردبان ها و الا کلنگ ها ....

 بعضی سطوح بیش از حد سخت هستند . اگر کودک از هر ارتفاعی روی این سطوح سقوط کند  اعضای بدن او ضربه خورده ویا در آن شکستگی ایجاد می شود و حتی در موارد بسیاری باعث ضربه به سر می گردد.

زمین بازی محل مناسبی برای این احساس اوست اما دقت کنید که خطرات زیادی در این مکان ها پنهان است و می تواند برای کودک شما حادثه ساز باشد و حتی گاهی اوقات صدمات ناشی از یک حادثه تا مدت طولانی می تواند کودکمان را آزار دهد. زمین های بازی مکان های پر خطری هستند که در اتاق بازی ، مهد کودک، مدرسه ، پارک ، هتل  و مراکز خرید و مکان های پر رفت و آمد  می باشند. در این مکان ها گوشه های تیز ، سطوح سخت ونا هموار به چشم می خورد.

توصیه های کلی

برای ایمن سازی باید از وسایل ایمنی کودک استفاده کرد به طور مثال بروی وسایل بازی نقاط برجسته ، گوشه های نوک تیز و لبه های تیز بسیار زیادی وجود دارند که موجب برش و یا سوراخ گشتن پوست کودکان می گردد. این گوشه های تیز باید از بین بروند و حذف شوند و لبه های فلزی باید با استفاده از محافظ های مخصوص و تجهیزات ایمنی  محافظت می گردد. همچنین باید دقت شود که سطوح چوبی باید صاف و بدون تراشه شوند.همه ی اینها از جمله تجهیزات ایمنی کودک می باشند که باید از آنها استفاده کرد.


برچسب‌ها: ایمن سازی فضای بازی, ایمنی کودک, تجهزیات ایمنی کودک, سلامت کودک
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم مهر ۱۳۹۳ساعت 10:37  توسط Fox  | 
...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 10 دی 1396 ساعت: 0:47

close
تبلیغات در اینترنت